Nalagam ...

Stroški obveznega testiranja na SARS-CoV-2 - dopis na MZ in MDDSZ

Sindikat zdravstva in socialnega varstva Slovenije je danes na resorni Ministrstvo za zdravje in Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti naslovil dopis v zvezi s stroški obveznega testiranja na SARS-CoV-2. V njem smo opozorili, da je skladno z veljavno zakonodajo s področja varnosti in zdravja pri delu delodajalec dolžan kriti vse stroške v zvezi z zagotavljanem varnega in zdravega delovnega okolja, kamor sodi tudi strošek obveznega periodičnega testiranja. Izključitev javnega financiranja posebnih presejalnih testov v dejavnosti zdravstva in socialnega varstva bi povzročila nedopustne pritiske delodajalcev na že tako izmučene delavce, čemur se bomo v SZSVS uprli z vsemi legitimnimi sredstvi.