Nalagam ...

Novice

Odziv k predlogu ukrepov za interventni Zakon o nujnih ukrepih za zajezitev širjenja in blaženja posledic epidemije Covid-19 na področju zdravstva

V Sindikata zdravstva in socialnega varstva Slovenije smo v torek, 6. 9. 2022, na Ministrstvo za zdravje poslali odziv k predlogu ukrepov za interventni Zakon o nujnih ukrepih za zajezitev širjenja in blaženja posledic epidemije Covid-19 na področju zdravstva. Gre za odziv na nabor ukrepov, ki jih je Ministrstvo za zdravje (MZ) zainteresirani javnosti posredovalo v mnenje ter jih je MZ pripravilo brez sodelovanja s socialnimi partnerji, torej (ponovno) brez socialnega dialoga. Zato smo v okviru Konfederacije sindikatov javnega sektorja (KSJS), v katero smo vključeni tudi v Sindikatu zdravstva in socialnega varstva Slovenije, ministrstvo pozvali k takojšnji vzpostavitvi socialnega dialoga.

Za dodatne informacije v vezi z odzivom na »PKP 12« se obrnite na sindikalnega zaupnika v zavodu.

Polona Tanšek Aškerc, generalna sekretarka SZSVS