Minimalna plača krivična do zaposlenih v zdravstvu in socialnem varstvu

Zaposleni v naših dveh dejavnostih skrbijo za bolnike in varovance vse dni v letu, tudi ponoči, nedelje in praznike. Mnogi med njimi prejemajo minimalno plačo.

Krivica je v tem, da tisti, ki nimajo minimalne plače, pa delajo ponoči, med prazniki in  ob nedeljah, imajo pravico do dodatka za posebne pogoje dela,

medtem ko tisti, ki prejemajo minimalno plačo, te pravice nimajo, saj je njihova plača enaka neglede, da v takšnih pogojih delajo.

Predstavniki sedmih sindikalnih central smo včeraj v državni zbor podali pobudo za vložitev predloga sprememb zakona o minimalni plači v parlamentarni postopek. Zbrali smo skoraj 30.000 podpisov podpore. S spremembo definicije minimalne plače predlagamo, izvzem dodatkov za nočno, nedeljsko in praznično delo.

Dragica Kekec,

generalna sekretarka

zbiranje podpisov minimalna plača

Permanent link to this article: http://www.sindikat-zsvs.si/2015/minimalna-placa-krivicna-do-zaposlenih-v-zdravstvu-in-socialnem-varstvu/